Organizacja pracy

ZAJĘCIA  KOŁA PLASTYCZNEGO

KOŁO PLASTYCZNE

Zajęcia kółka plastycznego prowadzone są z dziećmi  1 x w tygodniu przez
 mgr Wiolettę Siwczyk oraz mgr Iwonę Piwońską.

Zajęcia koła plastycznego  rozwijają u dzieci zainteresowania i uzdolnienia plastyczne, wyobraźnię i twórcze myślenie.  Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych tematów, zainteresowań uczestników. Dzieci poprzez te zajęcia zdobywają umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, nabywają umiejętności pracy zespołowej. Dużo uwagi poświęca się na umożliwienie dzieciom obcowania i eksperymentowania z różnorodnym tworzywem plastycznym.

Dzieci nie boją się czerpać z własnej wyobraźni, rozwijają umiejętności projektowania pracy oraz łączenia różnych materiałów plastycznych. Zajęcia te pozwolają na rozwój zdolności i indywidualności dziecka, a także na przeżywanie przez niego radości i szczęścia. Poprzez prace plastyczne dzieci rozwijają także samodzielność i wytrwałość.

Wszystkim zajęciom towarzyszy wspaniała zabawa, dzieci odczuwają wielką radość z tworzenia własnych wytworów. Dzieci uczęszczające na kółko plastyczne wykazują duże zaangażowanie, z dużym zainteresowaniem podejmują się kolejnych działań, wykazują się wielką pomysłowością.

ZAJĘCIA  TANECZNE

W związku z tym, że podstawową formą aktywności muzycznej dziecka jest ruch przy muzyce został opracowany i wdrożony program kółka tanecznego dzięki któremu są prowadzone zajęcia taneczne z dziećmi naszego przedszkola. Inicjatywa powstania kółka tanecznego w przedszkolu narodziła się w 2000r. Zajęcia taneczne odbywają się w formie warsztatowej. Opracowany repertuar zespół prezentuje w czasie uroczystości  przedszkolnych.

Zajęcia prowadzi mgr Kamila Możdżeń, mgr Elżbieta Rychlewicz 1x w tygodniu.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Jednym z warunków normalnego rozwoju i zdrowia człowieka jest sprawa jego prawidłowej postawy ciała. Ważnym zadaniem przedszkola czy szkoły jest więc dbałość o poprawną sylwetkę dziecka. Wszelkie oddziaływania zapobiegawcze, wyrównujące i kompensujące są integralną częścią programów szkolnych     i pozaszkolnych. Do działań w tym zakresie należy między innymi gimnastyka korekcyjna, której głównym celem jest przeciwdziałanie stwierdzonym wadom postawy i wyrównywanie odchyleń fizjologicznych.

Zajęcia prowadzi mgr Edyta Malinowska 1x w tygodniu.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Podstawowym celem prowadzonych zajęć logopedycznych jest:

• wykrywanie, korygowanie istniejących u dzieci wad wymowy,
  • wywoływanie głosek, których dziecko nie artykułuje
  • kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej, gramatycznej.
  • stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy.
  • doskonalenie wymowy już ukształtowanej.
  • wdrażanie do praktycznego wykorzystania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń. Wypracowanie odpowiedniego poziomu sprawności językowej,
  • usprawnianie techniki czytania i pisania

Zajęcia prowadzą:  mgr Mariola Kuśmierek, mgr Monika Salamon oraz mgr Paulina Wojewoda.

RELIGIA

Odbywa się w grupie : "Skrzaty", "Krasnale", "Żabki" i "Tygryski"  - prowadzi p. mgr Ewelina Zgoda  2x w tygodniu.

ZAJĘCIA  KOŁA SPORTOWEGO

Głównym celem programu „Ćwiczyć każdy może” jest wytworzenie u przedszkolaków zainteresowania i potrzeby regularnej aktywności fizycznej.

Sprzyja to rozwojowi dzieci, procentuje w codziennym życiu, ale także sprzyja uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Zajęcia ruchowe poprzez swoją formę przygotowują dziecko do aktywności fizycznej i działania w grupie. Im trafniejsze i pełniejsze jest nasze oddziaływanie, tym zdrowsze i radośniejsze jest dziecko.

Zajęcia prowadzi mgr Wioletta Warzyńska  oraz mgr Agnieszka Kubiak - 1 raz w tygodniu.

ZAJĘCIA KOŁA SZACHOWEGO

Nauka gry w szachy rozwija u dzieci zdolności matematyczne, logiczne myślenie, umiejętność analizy napotkanych problemów i ich rozwiazywania. Młody szachista jest bardziej opanowany, cierpliwy i wytrwały, lepiej radzi sobie z niepowodzeniami niż jego rówieśnicy.

Zajęcia prowadzi  mgr Magdalena Adasiewicz  - 1 raz w tygodniu.

ZAJĘCIA KOŁA MATEMATYCZNEGO

DLA DZIECI 5-6 LETNICH

Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju umysłowego i intelektualnego dzieci w zakresie kształtowania pojęć matematycznych, wspomaganie i rozwijanie uzdolnień oraz podnoszenie poziomu edukacji matematycznej.

Zajęcia prowadzi mgr Paulina Wojewoda oraz mgr Magdalena Adasiewicz 1 raz w tygodniu.

RYTMIKA

Zajęcia rytmiki mają na celu umuzykalnianie przedszkolaków, rozwijanie poczucia rytmu, naukę reagowania ruchem na zmiany tempa, dynamiki, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej

Zajęcia prowadzi mgr Magdalena Gajewska 1x w tygodniu.

ZAJĘCIA KOREKCYJNO- KOMPENSACYJNE

Głównym celez zajęć jest pomoc dziecku w przezwyciężaniu trudności i umożliwieniu mu prawidłowego funkcjonowania w grupie oraz osiąganie pozytywnych wyników.

Zajęcia prowadzi mgr Izabella Kardas oraz mgr Agnieszka Kubiak - 1 raz w tygodniu.

TERAPIA PEDAGOGICZNA

Zajęcia prowadzi mgr Monika Maszewska.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Wsparcie psychologiczne zapewnia mgr Małgorzata Owczarek.

Sobota 27.04.2024