Projekt pt. „Urządzenie terenu zielonego" - 2013

Przedszkole Samorządowe Nr 2

od 01 listopada do 30 listopada 2013r. realizuje projekt pt. „Urządzenie terenu zielonego wokół Przedszkola Samorządowego Nr 2 im. „Akademii Bolka i Lolka” w Bełchatowie”

który jest współfinansowany z środków
Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Dotacja  z WFOŚiGW w Łodzi – 14.255,00

Całkowity koszt projektu – 18.225,00

Przedszkole Samorządowe Nr 2 od 1 listopada 2013r rozpoczyna realizację projektu Pt. „Urządzenie terenu zielonego wokół Przedszkola Samorządowego Nr 2 im. „Akademii Bolka i Lolka” w Bełchatowie”

Całkowity koszt projektu – 18.225,00

Dotacja  z WFOŚiGW w Łodzi – 14.255,00

Wkład własny otrzymany od Prezydenta Miasta Bełchatowa – 4.000,00

Projekt zagospodarowania przewiduje wykonanie na terenie prac w zakresie:

1. cięć pielęgnacyjnych drzew i krzewów i żywopłotów - Cięcia pielęgnacyjne krzewów rosnących wzdłuż ogrodzenia działki na terenie ogrodu przedszkolnego. Będą to cięcia  sanitarne i prześwietlające z usunięciem posuszu, w celu poprawy ich stanu zdrowotnego i bezpieczeństwa użytkowników. Następnie teren zostanie uporządkowany z gałęzi. Cięcia pielęgnacyjne drzew i krzewów dotyczą roślin rosnących na terenie działki przedszkolnej i na dziedzińcu wewnętrznym. Cięcia pielęgnacyjne i sanitarne i korygujące drzew liściastych: m.in. jesion, jarząb, klon jawor, lipa - będą polegać na usunięciu suchych, złamanych gałęzi i konarów, korekcie wielkości i kształtu koron drzew. Zostaną wykonane cięcia pielęgnacyjne wykonywane niejako w „interesie drzewa”. Celem cięcia pielęgnacyjnego będzie rozwój i utrzymanie zdrowych, bezpiecznych oraz właściwych pokrojowo koron. Pielęgnacji poddane zostaną 64 szt. drzew 15 - 20 letnich, na których nigdy od czasu ich posadzenia nie były przeprowadzane żadne prace pielęgnacyjne. Na tym terenie zamontowane zostaną równie karmniki dla ptaków wykonane przez rodziców dzieci(7 szt.)
  2. uzupełnienie nasadzeń krzewów, krzewinek i pnączy na przedszkolnym placu zabaw oraz wykonanie nasadzeń przy wejściu głównym i służbowym do przedszkola od strony ul. Paderewskiego - sadzenie roślin będzie polegało na uzupełnianiu istniejących nasadzeń na rabatach, w wolnych miejscach lub po wyschniętych roślinach, przed nasadzeniem zostaną wyprofilowane nadmiary ziemi lub uzupełnione jej braki. Posadzone zostaną:
    • krzewy 357 szt. w tym : budleja Dawida ‘Ile de France’(szt. 2), Irga Dammera ‘Coral Beauty’ (szt. 30), jałowiec łuskowy ‘Blue Carpet’  ( szt. 10), Jałowiec płożący ‘Blue Chip’ (szt. 5), kosodrzewina ‘Mops’(szt. 2),  krzewuszka cudowna (szt. 36), ligustr pospolity (szt. 130), tawuła japońska ‘Cripsa’, (szt. 32), tawuła szara ‘Grefsheim (szt. 30), trzmielina Fortuna ‘Emerald Gaiety; (szt. 20), tawuła japońska w odmianach - Odmiana LITTLE PRICES (szt. 20)– Odmiana GOLDFLAME – 20 szt.,
    • krzewinka:  barwinek pospolity (szt. 130– 5 szt./m²)),
    • pnącza: bluszcz pospolity (szt. 19),
  3. korowania powierzchni wokół roślin.

Przeprowadzone zostaną również prace porządkowe (karczowanie samosiewów i odrostów) z wyrównaniem terenu.

Czwartek 09.05.2024