Informacje dla Rodziców

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie. Opłata za każdą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego, poza wyżej wymienionym czasem przez dziecko do lat 5 wynosi 1,14 zł.

W związku z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw od 1 stycznia 2017 roku rodzice/prawni opiekunowie dzieci 6-letnich zwolnieni są z obowiązku ponoszenia opłat za pobyt dziecka w przedszkolu.

Zasady odpłatności za Przedszkole reguluje: Uchwała nr XLVIII/387/22 Rady Miejskiej
w Bełchatowie z dnia 25 sierpnia 2022 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego  w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Bełchatów.
Zniżki:
- 25% = 0,86 zł/h (samotny rodzic, prawny opiekun)
- 50% = 0,57 zł/h (za drugie dziecko w przedszkolu)
- 75% = 0,29 zł/h (za trzecie i następne dziecko w przedszkolu)

W związku z Zarządzeniem Nr 1/08/2023 Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 2 w sprawie: ustalenia dziennej stawki żywieniowej w Przedszkolu Samorządowym  nr 2 w Bełchatowie, od 1 września 2023 r. obowiązują następujące opłaty:

dzienna stawka żywieniowa w naszym przedszkolu wynosi 13,00 zł.
- Śniadanie - 25% dziennej opłaty - 3,25 zł
- Obiad - 50% dziennej opłaty - 6,50 zł
- Podwieczorek - 25% dziennej opłaty - 3,25 zł

Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz za wyżywienie naliczane są  w zależności od frekwencji dziecka w danym miesiącu. Płatności za usługi dokonywane są miesięcznie, w terminach wskazanych przez Przedszkole, nie później jednak, niż do 20 dnia każdego miesiąca. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do terminowego, regularnego, comiesięcznego uiszczania opłat.

Za termin dokonania zapłaty uważa się dzień wpływu należności na rachunek bankowy Przedszkola Samorządowego nr 2 w Bełchatowie.

Nieterminowe regulowanie należności wynikających z rozliczenia miesięcznego spowoduje naliczenie odsetek od należności publicznoprawnych. Odsetki naliczane będą począwszy od pierwszego dnia następującego po terminie płatności do dnia wpłaty włącznie.

Zmiany w Deklaracji korzystania z wyżywienia i wychowania przedszkolnego należy zgłaszać pisemnie, najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym ma nastąpić zmiana.

Piątek 03.05.2024