• Życzenia Wielkanocne

• WAŻNE !

Komunikat Dyrektora

Przedszkola Samorządowego nr 2 Akademia Bolka i Lolka

w Bełchatowie z dnia 21.03.2024r.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Akademia Bolka i Lolka w Bełchatowie będą wywieszone  w budynku głównym placówki ul. Paderewskiego 3

w dn. 22.03.2024r.

Rodziców dzieci, które zostały zakwalifikowane prosimy

o wypełnienie oświadczenia potwierdzającego wolę korzystania z usług Przedszkola Samorządowego nr 2 w roku szkolnym 2024/2025.

Oświadczenie można pobrać w budynku głównym ul. Paderewskiego 3 lub ze strony internetowej placówki i dostarczyć w terminie od 25.03.3024r.- 28.03.2024r.

Niedotrzymanie terminu skutkuje skreśleniem z listy kandydatów zakwalifikowanych!

Ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona w budynku głównym ul. Paderewskiego 3 w dniu 29.03.2024r.

• Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Dzięki życzliwości Fundacji PGE nasze przedszkole zyskało nowe wyposażenie, które uatrakcyjniło plac zabaw. Nowe, bezpieczne huśtawki oraz bujaki wzbudziły ogromny entuzjazm dzieci. Sprzęt, przetestowany przez zadowolonych przedszkolaków, czeka na sprzyjającą aurę :) Dziękujemy serdecznie Fundacji PGE za sfinansowanie przedsięwzięcia, jakim jest renowacja ogródka przedszkolnego. Dziękujemy za radość na twarzach naszych przedszkolaków :)

DRODZY RODZICE!

W każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 17.00

(budynek Przedszkola Samorządowego nr 2 przy ul. Paderewskiego 3)

oraz w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach 16.00 - 17.00

(oddziały w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Słowackiego 8)

będzie można skorzystać z konsultacji psychologicznej i pedagogicznej.

Zapraszamy Rodziców, którzy chcą porozmawiać o trudnościach,

jakie napotykacie Państwo w wychowaniu swoich dzieci.

(W pilnych sprawach istnieje możliwość umówienia się na konsultację w innym terminie)

Psycholog mgr Małgorzata Owczarek

Pedagog specjalny mgr Monika Maszewska

DRODZY RODZICE

W roku szkolnym 2023/2024 świadczenie usług żywieniowych w oddziałach przedszkolnych Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Akademia Bolka i Lolka w Bełchatowie mieszczących się przy Szkole Podstawowej nr 13 ul. Słowackiego 8 zapewnia Firma Cateringowa LEWAN.

1. śniadanie – 3,25,
    2. obiad – 6,50,
    3. podwieczorek – 3,25.

Dzienna stawka żywieniowa wynosi 13,00.  Odstąpienie od naliczania powyższej kwoty następuje w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu i będzie rozliczane w miesiącu kolejnym.

Opłata za wyżywienie jest wnoszona z góry na dany miesiąc.

Opłatę dokonujemy w formie GOTÓWK lub KARTĄ u pracownika Firmy Cateringowej LEWAN. Pracownik będzie przyjmował należności za wyżywienie przez 3 dni w każdym miesiącu w biurze firmy Lewan mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 13 ul. Słowackiego 8. Istnieje również możliwość dokonania opłaty za wyżywienie przelewem na NR KONTA 46 1020 3958 0000 9102 0210 2192 (w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy przedszkolnej)

Dni przyjmowania opłat w danym miesiącu będą wywieszane z 7-dniowym wyprzedzeniem na tablicy informacyjnej dla Rodzica/Opiekuna prawnego.

Z dniem 1 września otrzymacie Państwo od wychowawców grup Umowę z Firmą Cateringową LEWAN, w której zaznaczycie Państwo warianty posiłków z których będą  korzystały dzieci (śniadanie, obiad, podwieczorek).

• Gazetka przedszkolaka

• Budżet Obywatelski 2024

• DOCHODZENIE EPIDEMIOLOGICZNE - Przekazywanie danych

21.01.2022

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych przez państwowego inspektora sanitarnego w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym i przekazywania danych o osobach, które mogły mieć styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie, chorymi lub podejrzanymi o chorobę zakaźną, osobami zmarłymi z powodu choroby zakaźnej lub osobami, wobec których istnieje takie podejrzenie przez przedszkole Sanepidowi

Podstawa prawna:

-      ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

-      ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej,

-      ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi,

-      art. 6 ust. 1 lit d oraz art. 9 ust. 2 lit i  Rozporządzenia RODO.

Przepisy te nakładają m.in. na placówki oświatowe przekazanie niektórych danych osobowych osób zakażonych oraz tych, które miały z nimi kontakt, państwowemu inspektorowi sanitarnemu (Sanepidowi) w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym.

Dane te obejmują m.in.:
    1) imię i nazwisko;
    2) datę urodzenia;
    3) numer PESEL, a w przypadku gdy osobie nie nadano tego numeru - serię i numer paszportu albo numer identyfikacyjny innego dokumentu, na podstawie którego jest możliwe ustalenie danych osobowych;
    4) płeć;
    5) adres miejsca zamieszkania;
    6) informacje o aktualnym miejscu pobytu;
    7) numer telefonu kontaktowego oraz adres poczty elektronicznej lub innych środków komunikacji elektronicznej;

Oznacza to, że działania podjęte przez przedszkola (przekazanie danych osób z tzw. kontaktu z osobą zakażoną) na polecenie państwowego inspektora sanitarnego (Sanepidu), w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, są uzasadnione prawnie i nie naruszają przepisów o ochronie danych.

Dane osobowe udostępniane organowi inspekcji sanitarnej umieszcza się w systemie teleinformatycznym, którego administratorem jest minister właściwy dla spraw zdrowia.

DRODZY RODZICE

Pragniemy poinformować, że na terenie oddziału w SP nr 13 dostępny jest numer telefonu

663 - 874 - 496

Piątek 29.03.2024